Kibarlı Sahte Ürünlere Dikkat..!

Kibarlı Sahte Ürünlere Dikkat..!

UZMAN DANIŞMANLARIMIZA SORUN

Kibarlı'dan Kamuoyuna Duyuru

PANAX BİTKİSEL DESTEK ÜRÜNLERİ’NİN LİDER İSMİ KİBARLI’DAN
KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU;

Kibarlı Panaks başta olmak üzere dağıtımını ve üretimini yaptığımız bitkisel doğal  destek ürünlerimizin tamamı, ilgili bakanlıklardan onlarca onay ve ruhsat almıştır.Bugüne kadar milyonlarca  vatandaşımız, kullandıkları ‘Kibarlı Panax’ ve diğer kibarlı bitkisel destek ürünlerimizden büyük fayda gördüklerini ifade etmektedirler.Bu fayda sebebiyledir ki, maşeri vicdanda bütün bitkisel ürünlerimizin, insanımız için faydalı bitkisel destek ürünü olduğu kanaatı ve kararı oluşmuştur.
Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri, Türkiye’de bitkisel destek alanında adeta bir çığır açmıştır.

Yüce Milletimiz ve insanlık, Kibarlı Panax ve diğer kibarlı bitkisel ürünlerinden gördüğü faydaya şahittir.

Bu büyük oluşu ve bitkisel çığırı hazmedemeyenler, önce çok sayıda taklit,çakma ve sahte Panax’lar üreterek başta ‘Kibarlı Panax’ olmak ve bize ait bitkisel ürünlerin önünü kesmeye çalışmışlardır. ‘Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri’ olarak, bu taklit ve sahte ürünlerin hukuken takipçisi olduk. Mahkeme kararıyla binlerce sahte ve taklit ürünü piyasadan toplatmayı başardık.

Sahte ve taklit ürünlerle Kibarlı’nın önünü kesemeyenler, Kibarlı markalı ürünlerimizin tamamı Sağlık Bakanlığı kararı ile toplatılıyormuş  algısını toplumda oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Sağlık Bakanlığının Panax ve Kibarlı ürünlerinin sağlık açısından tehlike oluşturduğu gerekçesi ile aldığı bir toplatma kararı yoktur. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen karar, Kibarlı doğal sağlık ürünlerinin satışının durdurulması değil,  reklamlarda endikasyon belirtilerek satış yapılmasının engellenmesidir.
 Söz konusu reklam tarzının da Kibarlı’ya ait olmadığı bütün herkes tarafından bilinmektedir.

‘Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri’ olarak, bu söz konusu reklam tarzının da takipçisi olduk ve bütün mecralardan bu reklamları kaldırttık.Yani, işin özü itibariyle karar; sahte ve endikasyon içeren ürünlerin toplatılması iken, yorum hatası yapılarak, Kibarlı markalı ürünler toplatılıyor şeklinde servis yapılmış ve kamuoyu yanlış bilgilendirilmiş ve aldatılmıştır.

Kibarlı panax markasıyla halka sunduğumuz ürünler, mevzuata uygun olarak üretilen bakanlık onaylı, ruhsatlı gıda takviyeleridir, başka bir deyişle bitkisel doğal  destek ürünleridir.Bu ürünlerin, belirli hastalıkları tedavi ediyor iddiasıyla tanıtımı yapılamaz. 

Bazı yazılı ve görsel yayın organlarında bu iddialarla tanıtımını yapan, ürünlerimizin sahtesini halkımıza satmaya çalışan sahteci ve taklitçilerle mücadele etmek, endikasyon bildiren, sahte ve taklit ürünlerin toplanması için Sağlık ve Tarım Köy İşleri Bakanlığı ile işbirliği içinde olacağımızı Bakanlığa bildirdik.Bu durumu, kamuoyu ile de paylaşıyoruz.  

Sonuç olarak,  endikasyon bildirilmeden ‘Kibarlı panax ’ markalı orjinal ürünlerimizin satışı tamamen serbesttir.Biz, yasalara uygun üretim ve satış yapmaktayız. Ve bu konuda asla taviz vermeyeceğimizi de beyan ediyoruz.

Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri olarak, başta ‘Panax’ olmak üzere tüm ürünlerimiz ilgili bakanlıklardan onlarca onay ve ruhsatı bulunan, faydası, güvenirliliği ve içeriğindeki maddeleri tescilli olan bu ürünlerimizi değerli halkımıza ve insanlığa sunmaya devam edeceğiz.Bizim ürünlerimize teveccüh gösteren yüzbinlerce insanımıza ve ürünlerimizi yasal mevzuat çerçevesinde müşterilerimize ulaştıran yetkili bayilerimize teşekkürlerimizi arz ederiz.

Kamuoyuna Arz Eder Saygıyla Duyururuz.

Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri